06 20 503 6250   info@paragvari.hu

             E-NAPLÓ

Paragvári Paletta, az iskolaújság
1. évfolyam - 6. szám

   Nyári ügyeleti napok

Időpontegyeztetés:

A +36 20 503 6250-es telefonszámon.

július 8. (szerda)
9:00 órától - 13:00 óráig.
A 2. és 4. évfolyamosok szintfelmérőinek megtekintése.
július 22. (szerda)
9:00 órától - 13:00 óráig.
augusztus 5. (szerda)
9:00 órától - 13:00 óráig.
augusztus 19. (szerda)
9:00 órától - 13:00 óráig.

   Étlap

szeptember 1. - szeptember 4.

Tanév rendje

Szünetek, tanítás nélküli munkanapok, csengetési rend.

Tovább...

Kapcsolat

Fogadóórák, szülői értekezletek, nyílt tanítási napok a 2025/2026-os tanévben.

Tovább...

Naptár

A 2025/2026-os tanév programjai.

Tovább...

Étkeztetés

Étkezési díjak, határidők, befizetéssel kapcsolatos tudnivalók.

Tovább...

Alapítványi támogatás

Köszönünk minden segítséget!

Tovább információk...
  • Szalayné Németh Katalin
  • 2026. június 28.

Cziráki Orsolya 5.b és Cziráki Levente 6.b osztályos tanulók évek óta a Szombathelyi Pingvinek Jégkorong Klub tagjai. Egész évben keményen dolgoztak jéghoki csapatukban, a szezon csak nemrég ért véget. Különböző tornákon, országos és külföldi versenyeken vettek részt. Idei legjobb eredményeik: U12-ben országos 10. hely, Nyuszi Kupa 1. hely, Gyerek Világbajnokság 4. hely. Orsi az U12-es, Levi az U14-es korosztályban versenyezve kemény munka árán feljutott csapatával a legerősebb „A” csoportba. Gratulálunk, további sikereket kívánunk nekik!

  Teljes méretű kép...
  • paragvari.hu
  • 2026. június 23.

Az alsó tagozat számára megálmodott Paragvári Focikupa júniusban lezárult, amikor is a 3. és 4. évfolyamos osztályok is lejátszották a bajnokságot. A meccseken készült videofelvételek (és képek) az alábbi hivatkozásokon keresztül tekinthetőek meg. A honlap szerkesztőségének távollétében a videoanyag elkészítésében segítségünkre volt Horváth Erika tanító és Matucza Gyula tanár úr, akik megörökítették a 4. évfolyamos csapatok mérkőzéseit.

  YouTube (3. évfolyam)...

  YouTube (4. évfolyam)...

  Galéria...
  • Németh Andrea
  • 2026. június 23.

A felvidéki és erdélyi kiránduláson részt vevő tanulók a hazaérkezést követően iskolástársainak is megmutatták az utazás legemlékezetesebb helyeit, pillanatait. Az iskola aulájában fotókiállítást rendeztek be az átélt élményekről, és szintén az aulában elhelyezett monitoron folyamatosan "pörögtek" azok a diák, amik az út állomásait, a látott nevezetességeket mutatták be. Mindeközben a diákok együtt értékelték az utazáson átélt élményeket, azok hatásait saját magukra. Az utazást megelőzően pedig előkészítő órát tartottak, amin fel tudtak készülni a várható látványosságokra, azokra a helyekre, ahová útnak indultak.

  Galéria...
  • paragvari.hu
  • 2026. június 21.

2026-ban is megrendeztük az immár két évtizedes múlttal rendelkező Paragvári Focikupát, melyet annak idején Csutak Zoltánné, Csilla néni álmodott meg, s kezdte el ezt a bajnokságot az alsó tagozat számára. Jelen megosztásunkban most az 1. és 2. évfolyam mérkőzésein készült legemlékezetesebb pillanatokból összeállított klipek tekinthetőek meg. Hamarosan jelentkezünk a 3. és 4. évfolyam meccsein rögzített képanyagokkal is.

  YouTube (1. évfolyam)...

  YouTube (2. évfolyam)...
  • paragvari.hu
  • 2026. június 19.

Ma, 2026. június 19-én ballagtak el végzős diákjaink. 77 tanuló szeptembertől már új iskolában kezdi meg középiskolai éveit. Az idei évfolyam 52%-a gimnáziumban, 29 tanuló technikumban, 1 fő szakgimnáziumban, 6 diák szakképző iskolában, valamint egy tanuló a Dobbantó-programban folytatja tanulmányait. Diákjaink jelentős többsége (90%-a) érettségit adó középiskolát választott. Akadnak olyan diákok, akik elszakadnak a várostól és tanulmányaikat távolabb, adott esetben Pannonhalmán, Győrben, vagy épp Bécsben folytatják tovább. Az idei évben sok várakozást felülmúlt az évfolyam eredménye. A felvételi eredmények, pontszámok az országos átlagpontszámoknál magasabb értéket mutatnak. Nagy büszkeség Linhárt Léna Anna (8.a) eredménye, aki hibátlan, 100/100 pontos dolgozatával emelkedik ki nem csak iskolánk, de Magyarország nyolcadikos tanulói közül is. Gergácz Gábor igazgató úr a nyolc év lezárásaként könyvjutalomban részesítette a legkiemelkedőbb tanulókat, akik általános iskolai tanulmányaik során végig kitűnőek voltak.

Eltelt egy év, nyolcadik osztályosaink számára eljött a búcsú ideje. Búcsú az iskolától, a tanító néniktől, tanáraiktól és társaiktól. Szeptembertől útjaik különválnak, számukra egy új, sok-sok élménnyel és kihívással teli időszak következik. Céljaik, álmaik elérésében sok sikert kívánunk!

A következő napokban még számos hírrel, beszámolóval és képgalériával jelentkezünk. Ezúton köszönjük minden kedves érdeklődőnek, hogy egész tanévben figyelemmel kísérték honlapunkon keresztül az iskola és a diákélet legfontosabb eseményeit, történéseit!

  Galéria #1...

  Galéria #2...
  • paragvari.hu
  • 2026. június 20.
Mondom néktek: mi mindíg búcsuzunk.
Az éjtől reggel, a nappaltól este,
A színektől, ha szürke por belepte,
A csöndtől, mikor hang zavarta fel,
A hangtól, mikor csendbe halkul el,
Minden szótól, amit kimond a szánk,
Minden mosolytól, mely sugárzott ránk,
Minden sebtől, mely fájt és égetett,
Minden képtől, mely belénk mélyedett,
Az álmainktól, mik nem teljesültek,
A lángjainktól, mik lassan kihűltek,
A tűnő tájtól, mit vonatról láttunk,
A kemény rögtől, min megállt a lábunk.

(Reményik Sándor)

A 2026-ban végzett 8.a osztály az alábbi kisfilmmel búcsúzik egykori iskolájától. Osztályfőnök: Szabó Lilla.

  YouTube...
  • paragvari.hu
  • 2026. június 20.

A nevelőtestület egyöntetű szavazata alapján a 2026-os évben az Iskolánkért Emlékplakett 052. sorszámú példányát tiszteltünk és nagyrabecsülésünk jeléül Dr. Unger Adrienn, a szülői közösség vezetője kapta.

2026-ban, iskolánk 120 éves jubileuma tiszteletére, pedagógusaink kezdeményezésére „Paragvári díjat” alapított a „Gyermekközpontú Iskoláért Alapítvány”, illetve iskolánk nevelőtestülete.

Végzős diákjaink közül azon tanítványokat szeretnénk ezen elismerésben részesíteni, akik 8 éven át tartó példamutató szorgalmukkal, kiemelkedő eredményeikkel, társaikkal és a pedagógusokkal kialakított kapcsolatukkal kiérdemlik iskolánk nevelőtestületének tiszteletét.

Olyan gyermekek érdemelhetik ki iskolánk - diákok számára adható - legnagyobb elismerését, akik mindenkor mintaként, példaként állhatnak a paragváris diákok előtt, s akikről azt feltételezzük, hogy a későbbiekben is életükkel, cselekedeteikkel büszkeségre adnak majd okot.

A nevelőtestület egyöntetű szavazata alapján a Paragvári díj 001. sorszámú példányát a 2025/2026-os tanév végén Linhárt Léna Anna 8.a osztályos tanuló kapta. A méltatások alább olvashatóak.

  Tovább...

  Galéria...
  • paragvari.hu
  • 2026. június 20.

A mai napon lezárult a 2025/2026-os tanév, hivatalosan is elkezdődött a nyári vakáció. A reggel 9 órakor kezdődő ünnepélyünket az iskolaudvaron rendeztük meg, melyen az ünnepi műsor mellett igazgató úr beszédével felidéztük a tanév legemlékezetesebb pillanatait, s közösen tapsolva gratuláltunk a legeredményesebb diákjaink elért sikereihez. A tanévzáró másik ünnepélyes része az Iskolánkért Emlékplakett-díjak átadása, melyet immár 20. alkalommal ítélt oda a nevelőtestület egy alsó és egy felső tagozatos pedagógus részére. A 2026-os év díjazottjai: Siposné Gerencsér Ildikó tanítónő, valamint Szarka Zsuszanna tanárnő, iskolánk igazgatóhelyettese. Méltatásuk alább olvasható. Kitüntetésükhöz szívből gratulálunk!

  Tovább...

  Galéria...
  • Márkusné Halmosi Erika
  • 2026. június 19.

2026. június 12-én rendezték a Diákolimpia-vívás országos döntőjét Budapesten, a Hungexpon, ahol Lajcsik László 8.a osztályos tanulónk tőrben az I. helyezést érte el. Szívből gratulálunk, büszkék vagyunk rád, sok sikert kívánunk a gimnáziumi évekhez! Hajrá Paragvári!

  Teljes méretű kép...
  • paragvari.hu
  • 2026. június 18.

Szombathelyi Tankerületi Központ négy pedagógusunkat is elismerő oklevélben részesített, melyet mindennapi munkájuk, az idei tanévben elért eredményeik elismeréseként, vagy szakmai pályafutásuk előtti tiszteletből adott át. A Paragvári Utcai Általános Iskola nevelőtestületéből 2026-ban Angyalosyné Krajczár Ildikó, Nagyné Kovács Ildikó, Németh Andrea és Sándorfi Olga tanárnők vehették át elismerő oklevelüket.

Magas színvonalú tanítói tevékenységéért, tanítványai elmúlt években elért kimagasló tanulmányi eredményéért és az azokhoz vezető pedagógiai munka elismeréséül Angyalosyné Krajczár Ildikó tanítónő.

A pedagóguspályáján tanúsított példaértékű tehetséggondozó tevékenységéért és tanítványai kimagasló eredményeiért Nagyné Kovács Ildikó tanárnő.

A 2025/2026-os tanévben tanítványa által elért kimagasló országos versenyeredményéért és az ehhez vezető pedagógiai munka elismeréséül Németh Andrea tanárnő.

Iskolánk 120. tanévében, a zenei tagozat 70., a Kodály kórus 60. jubileumát ünnepelve, a Kodály 60 gála szervezésében, lebonyolításában való pedagógiai tevékenységéért Sándorfi Olga tanárnő, karnagy.

  Galéria...
  korábbi hírek...